Hydroizolacja
balkonu i tarasu

Dobrze dobrane hydroizolacje
tarasu i balkonu

Zanim przystąpi się do prac izolacyjnych, musimy wybrać odpowiedni materiał, który najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Decyzji dokonujemy w zależności od tego, czy ma to być hydroizolacja tarasu, czy balkonu oraz od tego jakie jest ich przeznaczenie (użytkowy, nieużytkowy, taras zielony). Materiał izolujący musi cechować się odpowiednią elastycznością, aby w przypadku pracy (ruchów) konstrukcji nie powstały pęknięcia, umożliwiające wodzie wnikanie w głębsze warstwy budynku.

Dokładnie wykonane izolacje balkonu oraz tarasu są bardzo ważne, szczególnie w sytuacjach w których takie miejsce znajduje się bezpośrednio nad innym pomieszczeniem (taras). Pozwala to uniknąć zawilgocenia sufitu, które jest główną przyczyną powstawania różnego typu korozji biologicznej, np. grzybów lub pleśni. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również ma negatywny wpływ na zdrowie domowników — o kosztach usuwania wilgoci nie wspominając.

Dlatego warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców z naszej firmy. Izolacja tarasu oraz balkonu to dla nas codzienność, więc jesteśmy w stanie profesjonalnie ocenić sytuację oraz dobrać odpowiednie środki do wykonania zabezpieczenia przed wodą. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że używamy tylko i wyłącznie najlepszych na rynku materiałów izolacyjnych.

dobrze dobrana hydroizolacja balkonu i tarasu
Profesjonalna hydroizolacja tarasu i balkonu

Profesjonalna hydroizolacja na
balkon i taras

Najczęstszym sposobem ochrony balkonów i tarasów jest zastosowanie elastycznych hydroizolacji na bazie mineralnej, które są wzbogacone polimerami. Popularnie są one nazywane szlamami i możemy się spotkać z ich różnymi gatunkami, dostosowanymi pod konkretne sytuacje. Jednak niezależnie od wybranej wersji, wszystkie cechują się bardzo dobrymi wartościami izolacyjnymi, co jest powodem ich dużej popularności.

Nie jest to ich jedyny plus, ponieważ zarówno wykonawcy, jak i klienci chwalą sobie łatwość nakładania szlamów, oraz ich dobrą przyczepność do podłoża. Nie możemy również zapominać o tym, że są one bardzo odporne na zmiany temperatury i nie tracą elastyczności nawet w bardzo zimne dni. Dlatego jako hydroizolacja taras/balkon sprawdzają się wyjątkowo dobrze.

Izolacja balkonu i tarasu krok po kroku

Nakładanie warstwy izolacyjnej w przypadku szlamu jest w miarę proste. Po pierwsze musimy pamiętać, że izolacje tarasów i balkonów nakłada się w dwóch warstwach. Robimy to najczęściej za pomocą metalowej pacy, ale można również używać pędzla lub wałka. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać, żeby miała szansę wyschnąć, po czym nakładamy drugą. 

Nieco inaczej wygląda izolacja tarasu i balkonu pod cokołem, czyli w miejscu złączenia ze ścianą. W tych miejscach masa izolacyjna musi być uzupełniona taśmą uszczelniającą.

Gdy hydroizolacja na tarasie lub balkonie jest już gotowa, możemy przejść do ostatniego etapu, który może mieć wiele opcji w zależności od upodobań klienta. Rozróżniamy tutaj np.:

  • układanie płytek/gresu metodą tradycyjną na kleju,
  • układanie płyt tarasowych w systemie tarasów wentylowanych,
  • układanie tarasu/balkonu z deski drewnianej lub z kompozytu drewna.

Opcji wykończenia tarasu lub balkonu jest wiele, ważne jest to że wszystkie można układać bezpośrednio na wykonanej przez nas izolacji.

izolacja tarasu krok po kroku
izolacja balkonu krok po kroku
hydroizolacje na balkon i taras informacje

Hydroizolacja na taras i balkon — dodatkowe informacje

Izolacja tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym wymaga wykonania dodatkowych prac izolacyjnych. Poza opisanymi wyżej pracami, musimy również zadbać o odpowiednią ochronę płyty konstrukcyjnej. Przeznaczona jest do tego specjalna, przeciwwodna izolacja na tarasy i balkony, która spełnia rolę paroizolacji.

Jeśli chodzi o koszt usługi, którą jest hydroizolacja balkonu cennik jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od materiału wykorzystanego do wykonania prac oraz od wielkości i specyfiki balkonu/tarasu. Aby poznać dokładny koszt, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu zlecenia wykonania wyceny.

Hydroizolacja na tarasy i balkon
bezpłatna wycena

Prace hydroizolacyjne powierzyli nam

logo miniekt
logo skanska
logo trzy korony
logo intacto
logo izoservice
logo impervius
logo aarsleff