Izolacja zbiorników Warszawa
Izolacja budynków i iniekcja ciśnieniowa
Hydroizolacja to, najprościej mówiąc, zabezpieczenie powierzchni przed szkodliwym działaniem wody. Na dobór środków i techniki izolacji przeciwwodnej budynku wpływa wiele czynników, jak choćby: stan wód gruntowych, gleba, na której stoi budynek, stan budynku, wykorzystane materiały przy budowie. Przed rozpoczęciem prac naprawczych przeprowadzamy rzetelną analizę i przestawiamy optymalne rozwiązania, które pozwolą skutecznie ochronić budynek przed wilgocią.
Najczęstszą przyczyną przecieków wody do wewnątrz konstrukcji jest nieprawidłowa izolacja fundamentów oraz części naziemnej budynku (lub jej całkowity brak). Oceniamy, jak głęboka ingerencja jest niezbędna. Często należy odkryć fundamenty i zaizolować je od zewnątrz lub uszczelnić je od strony wewnętrznej stosując bardziej zaawansowane zabiegi, takie jak iniekcja ciśnieniowa. Prowadzona przez nas izolacja budynków opiera się na wysokiej jakości materiałach od renomowanych producentów, ponieważ chcemy mieć pewność, że problem przecieków nie będzie wracał. Prawidłowe izolacje fundamentów to cały szereg zadań, wśród których wymienia się:
- Izolacja fundamentów (płyt dennych) – izolacja pozioma fundamentów
- Izolacja ścian fundamentowych – izolacja pionowa fundamentów
- Izolacje piwnic i garaży
- Izolacje przeciwwodne dachów płaskich
- Uszczelnianie przerw i styków roboczych
- Izolacja zbiorników wodny (również pitnej) i innych mediów
- Izolacje przeciwwodne tarasów i balkonów
Każdy typ zbiornika – staw, basen czy zbiornik na wodę pitną – musi być całkowicie wodoszczelny. Nie można dopuścić do tego, by zawartość zbiornika podziemnego mieszała się z wodami gruntowymi, co ma znaczenie nie tylko w przypadku zbiorników na wodę pitną lub systemów stosowanych w stacjach uzdatniania wody. Dlatego z myślą o potrzebach naszych klientów, wzbogaciliśmy ofertę o usługę izolacji zbiorników w Warszawie. W zależności od typu zbiornika, stosujemy różnorodne metody hydroizolacji. Dbamy jednak o to, by była ona trwała, szczelna, elastyczna i wytrzymała na różnorodne substancje.
Hydroizolacja zbiorników wody pitnej
Izolacja zbiornika, w którym przechowywana jest woda zdatna do picia, musi spełniać bardzo rygorystyczne normy. W żaden sposób nie może ona wpływać na jakość wody ani na jej smak. Powłoka hydroizolacyjna powinna ograniczać możliwość rozwoju bakterii i grzybów, musi być również łatwa w regularnej konserwacji i dezynfekcji. Stosowane materiały pozwalają nam wykonać niezawodną warstwę izolacyjną, w pełni chroniącą zmagazynowaną wodę przed czynnikami z zewnątrz. Zlecenia realizujemy dokładnie, a efekty cechują się wysoką estetyką – warto nam zaufać również w projektach izolacji tarasów w Warszawie. Wśród wykorzystywanych przez nas środków do hydroizolacji zbiorników znajdują się beton wodoszczelny, powierzchniowe wyprawy mineralne, membrany hydroizolacyjne oraz natryskowe powłoki ochronne.
Różnorodność technik izolacji przeciwwodnej
Izolacja przeciwwodna to kluczowy element w procesie budowy lub renowacji budynków. Istnieje wiele technik izolacji przeciwwodnej, które można zastosować w zależności od specyfiki budynku i warunków gruntowych. Nasza firma przeprowadza m.in.:
- izolację fundamentów,
- izolację dachów płaskich,
- izolację balkonów i tarasów
- izolację budynków zabytkowych.
Izolacja fundamentów polega na zabezpieczeniu dolnej części budynku przed wilgocią, która może przenikać z gruntu. Izolacja dachów płaskich to proces, który ma na celu zabezpieczenie dachu przed przeciekami i zniszczeniami spowodowanymi przez wodę. Izolacja balkonów i tarasów to technika, która chroni te powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Izolacja budynków zabytkowych to specjalistyczna usługa, która wymaga szczególnego podejścia. W tym przypadku izolacja musi być wykonana z zachowaniem oryginalnej struktury budynku, a jednocześnie zapewniając mu ochronę przed wilgocią. Wszystkie te techniki izolacji przeciwwodnej są dostępne w ofercie firmy Leniart Hydroizolacje, która działa na terenie Warszawy i całej Polski.
Podstawy metod izolacji przeciwwodnej
Izolacja przeciwwodna polega na zastosowaniu specjalnych materiałów i technik, które mają na celu zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wody. Proces ten zaczyna się od dokładnej analizy stanu budynku i warunków gruntowych. Następnie, w zależności od wyników analizy, wybierana jest odpowiednia metoda izolacji.
Jedną z najczęściej stosowanych metod jest iniekcja ciśnieniowa, która polega na wstrzykiwaniu specjalnej mieszanki do ścian i fundamentów budynku. Ta technika pozwala na skuteczne uszczelnienie nawet najmniejszych szczelin i pęknięć. Inne popularne metody to izolacja zewnętrzna (na zewnątrz budynku) i izolacja wewnętrzna (od wewnątrz), które są stosowane w zależności od specyfiki budynku i warunków gruntowych.
pOKRYCIA
dACHów PŁaSkIch
DACHY
ZIELONE
W swojej ofercie posiadamy również, kompleksowe wykonywanie pokryć dachów płaskich. Głownie wykonujemy je z wykorzystaniem pap termozgrzewalnych. W zależności od zastosowania dachu możemy zaprojektować odpowiedni przekrój, gdyż współczesnych stropodachów są zbudowane z wielu warstw.
W zależności od funkcjonalności dachu projektuje się różne przekroje, gdzie materiały są dobrane pod konkretne rozwiązanie np. dachy zielone posiadają maty drenujące oraz izolacje odporne na szkodliwe działanie korzeni natomiast przy dachach nieużytkowych wykorzystuje się papę wierzchniego krycia odporną na promienie UV.
Z względu na rodzaj użytkowania dzielimy dachy na:
- tradycyjne (warstwa izolacji przeciwwodnej usytuowana powyżej warstwy izolacji termicznej),
- odwrócone (warstwa izolacji przeciwwodnej usytuowana poniżej warstwy izolacji termicznej),
- balastowe (warstwy izolacyjne są dociążone np. żwirem),
- zielone dachy,
- tarasy.
dodatkowo zajmujemy się
WZMACNIANIE KONSTRUKCJI BETONOWYCH
- wypełnienie pustek i kawern
- sklejanie spękanych elementów
DORADZTWO TECHNICZNE
- projektowanie izolacji przeciwwodnych
- wycena robót izolacyjnych
ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ
ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ