ODWODNIENIA DOMÓW I BUDYNKÓW

Przygotowując się do odwodnienia, zwracamy uwagę na wszystkie istotne elementy, w tym także rodzaj gruntu na jakim postawiony został budynek.

O drenażu OpaskoWYm

JAK WYKONUJE SIĘ DRENAŻ OPASKOWY?

Jeśli poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki nawet najlepsza warstwa hydroizolacji może nie spełnić swojej funkcji. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy odwodnienie metodą drenażu opaskowego, które polega na stworzeniu systemu rur wokół konstrukcji, których zadaniem będzie gromadzenie wody i oprowadzanie jej z dala od budynku. Po uprzedniej ekspertyzie fachowców rury drenarskie wkopywane są możliwie blisko fundamentów i ścian fundamentowych, zasysając wodę, która trafia do np. kanalizacji, studzienek chłonnych, studni czy nawet rozprowadzić po działce.

Za każdym razem niezbędna jest rzetelna ocena sytuacji oraz badanie gruntu. Odwodnienie metodą drenażu opaskowego zalecane jest zarówno w przypadku istniejących budynków oraz przy stawianiu nowych.

KIEDY DRENAŻ JEST NIEZBĘDNY?

Niezależnie od tego czy budynek posiada piwnicę czy nie, drenaż opaskowy stosuje się po przeanalizowaniu dwóch czynników – poziomu wód gruntowych oraz przepuszczalności gleby.

Jeśli wody gruntowe znajdują się bezpośredniej bliskości konstrukcji może dojść do zalania piwnic, podmywania fundamentów oraz znacznego zawilgotnienia przestrzeni wewnątrz. Wówczas drenaż jest skutecznym rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć skutki działania wody.

Jeśli budynek został postawiony na gliniastej glebie istnieje spore ryzyko gromadzenia się wody wokół konstrukcji. Gleba gliniasta jest nieprzepuszczalna, przez co często powstaje tzw. wanna, w której zbiera się woda negatywnie oddziałując na fundamenty.

Drenaż jest obowiązkowym rozwiązaniem w przypadku gdy budynek stoi na zboczu. Spływająca woda podczas opadów może zatrzymywać się na konstrukcji powodując szkody, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do osunięcia ścian.

KIEDY DRENAŻU NIE UDA SIĘ WYKONAĆ?

Mimo, że drenaż opaskowy jest skuteczną metodą pozbycia się wilgoci, nie zawsze jest konieczny. Często problem przenikania wilgoci może rozwiązać naprawa hydroizolacji. Na poprzednich stronach opisane zostały inne metody, w których się specjalizujemy jak np. iniekcja ciśnieniowa, izolacja fundamentów, izolacja ścian i stropów oraz wiele innych. Za każdym razem warto poradzić się ekspertów w tej dziedzinie.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Zadzwoń

ustawienia ciasteczek