Prace realizowane zimą

Wykonywanie niektórych prac związanych z hydroizolacją budnyków można wykonywać także i zimią. Dowiedz się więcej i nie czekaj z działaniem do następnego lata!

Praca zimĄ

Osuszanie wnętrz budynków

Osuszanie budynków zimą, to proces czasochłonny, jednakże wielokrotnie zwiększający w efekcie komfort wszystkich mieszkańców. Poza typowym sezonem remonotowo-budowlanym, zaleca się by nie prowadzić prac w innych miejsach niż ciepłe piwnice i docieplone partery, gdzie skuteczność prac jest najwyższa. Osuszanie można wykonywać zarówno w blokach wielorodzinnych, domach, budynkach gospodarczych, jak i nieruchomościach wykorzystywanych w celach komercyjnych.

Izolacje przeciwwodne Piwnice

Jeżeli piwnica znajduje się na tyle głęboko, ze zapewnia komfort termiczny, to nie ma przeciwwskazań do realizacji izolacji przeciwwodnych zimą. Istnieje kilka metod ich odtwarzania, w tym także występują metody bezinwazyjne, nie wymagające brudnych prac budowlanych. Jednakże każdy przypadek należy rozpatrywać osobno i przed ostateczną decyzją co do metody, konieczna jest stosowna diagnoza. Każdorazowo, przed przystąpieniem do wykonywania prac w budynkach, rozpocząć należy od weryfikacji poziomu wilgotności i panującej wewnątrz temperatury. Następnie weryfikuje się wilgotność samych ścian oraz wysokość poziomu wody, a także ocenia się rodzaj murów i zastosowaną wcześniej izolację. Dopiero tak przeprowadzona diagnoza, pozwala wybrać odpowiednią metodę oraz narzędzia i komponenty.

Iniekcje ciśnieniowe

Metoda izolacji przeciwwodnej polegająca na wprowadzeniu przez szereg nawiertów iniektu (najczęściej żywicy epoksydowej lub poliuretanowej), który po stężeniu wzmacnia i uszczelnia konstrukcję. 

Iniekcje 
kurtynowe

Polega na wprowadzeniu przez nawierty preparatu izolującego od wilgoci. W tym przypadku wywierca się otwory na wylot, który po zastygnięciu tworzy powłokę uszczelniającą (kurtynę) pomiędzy ścianą a gruntem.

Iniekcje 
krystaliczne

Polega na wykonaniu otworów w jednym lub dwóch rzędach i wprowadzeniu przez otwory iniekcyjne materiału w ścianę tak aby wypełnił on pustki oraz braki w fudze lub nasączył cegły w obrębie odwiertu.

USZCZELNIEniA DYLATACJI

Gdy naprawa nieszczelnej dylatacji od zewnątrz, należy wykonać uszczelnienie metodą iniekcji ciśnieniowej od środka budynku.
Naprawę rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia jej na całej głębokości, a następnie zamknięciu dolnej części oraz wypełnieniu materiałem iniekcyjnym. 

NIE możesz wykonać pracy w sezonie?
Zróbmy to zImą!

Zadzwoń lub napisz już dziś.

Dowiedz się też więcej o samych izolacjach przeciwwodnych i iniekcjach ciśnieniowych.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Zadzwoń

Prace hydroizolacyjne powierzyli nam

logo miniekt
logo skanska
logo trzy korony
logo intacto
logo izoservice
logo impervius
logo aarsleff
ustawienia ciasteczek